תיקון דוד שמש

במדינה שטופת שמש כמו ישראל, כשגם לאורך החורף ברוב הימים השמש זורחת מעלינו במלוא אונה, השימוש בדוד שמש הוא מתבקש, ולמעשה זהו כמעט פשע לא להשתמש באופציה הזו – שמפחיתה את צריכת החשמל שלנו בשיעור משמעותי וכך גם חוסכת לנו כסף וגם עוזרת לנו לשמור על הסביבה ועל כדור הארץ.

ואכן, על פי ההערכות כ- 85% מבתי האב בארץ משתמשים בדוד שמש – שפותח לראשונה כבר במאה ה- 18 אבל על הגרסה המודרנית והיעילה במיוחד שלו חתום ממציא ישראלי, ד"ר צבי תבור. מדובר בשיעור גבוה במיוחד, ובפרט לנוכח העובדה שהחוק המיושן מחייב התקנת דודי שמש רק בבניינים בני 9 קומות או פחות (למרות שהטכנולוגיה בימינו מאפשרת שימוש יעיל בדוד שמש גם במגדלים גבוהים יותר!)

אנו מתמחים הן בהתקנת דודי שמש והן בתיקונים השונים הנדרשים כדי להבטיח שתמיד יהיו לכם מים חמים כשאתם רוצים להתקלח.

התקנת דוד שמש

התקנת דוד שמש נתפשת כפעולה פשוטה שאין צורך באנשי מקצוע מיומנים במיוחד כדי לבצע אותה בצורה מוצלחת – ואכן, מבחינה טכנית התקנתם של דודי שמש, ובפרט עבור בעלי ניסיון בתחום, היא מלאכה לא מסובכת מדי.

ובכל זאת, ישנם הבדלים בלתי מבוטלים בין מתקיני דודי שמש, ובעיקר מבחינת רמת השירות שהם מעניקים ללקוחותיהם. אנשי המקצוע המנוסים של Day&Night שירותי אינסטלציה אמונים על מתן שירות ברמה גבוהה במיוחד, קשוב והוגן, מקפידים להתייצב בדיוק במועד שנקבע על מנת לחסוך לכם עוגמת נפש ובזבוז זמן יקר, וכמובן מתחייבים להצעות מחיר אטרקטיביות ללא אותיות קטנות ו"הפתעות" לא נעימות של הרגע האחרון (דוגמת תוספות שונות למחיר שסוכם).

בנוסף אנחנו מתמחים גם בהתקנת דודי שמש על גגות רעפים, פעולה הדורשת מקצועיות, ניסיון ובעיקר תשומת לב מלאה למבנה הגג על מנת להבטיח התקנה יציבה ועמידה לאורך שנים.

החלפת גוף חימום לדוד שמש

בכל דוד, בין אם דוד שמש ובין אם דוד חשמלי, ישנו גוף חימום שכמתבקש משמו אחראי על חימום המים. גוף החימום יושב בתוך המים, ועם השנים, מאחר שמצטברת עליו אבנית הנוצרת כשמחממים את המים, הוא מתקשה יותר ויותר למלא את תפקידו עד שהוא נשרף. תרחיש אחר הוא היווצרות חור זעיר בגוף החימום, גם כן בשל הצטברות אבנית ובנוסף לכלוך וחלודה, וכתוצאה מכך חדירת מים – וקצר.

גוף חימום הוא לא פריט יקר במיוחד ובהתאם גם החלפת דוד חימום לא מחייבת לקיחת משכנתא – מומלץ בחום להזמין אינסטלטור לבצע את ההחלפה, שכן גוף החימום יושב בתוך אוגן (הידוע בכינוי פלאנג') והפירוק וההרכבה מחדש דורשים מיומנות מה גם שהשילוב של מים וחשמל עלול להיות מסוכן למי שאין לו ניסיון בהחלפת גוף חימום לדוד. בנוסף מומלץ לנצל את ההזדמנות ולהחליף את כל הפלאנג' על מנת להבטיח מקסימום חימום במינימום זמן וכסף.

החלפת תרמוסטט לדוד

תקלה נפוצה אחרת הפוגמת בתפקודו התקין של הדוד היא תרמוסטט שמתקלקל.
תפקידו של התרמוסטט הוא להפסיק את חימום המים כשהם מגיעים לטמפרטורה מסוימת שנקבעה מראש (הטמפרטורה המומלצת היא כ- 60 מעלות, כשטמפרטורה גבוהה יותר גורמת לצריכת חשמל מואצת ולכמות רבה יותר באופן משמעותי של אבנית, שכאמור מקצרת את חיי גוף החימום). תרמוסטט עלול להתקלקל כתוצאה מהתיישנותו או מפגיעה חיצונית, וכשמדובר בתרמוסטט מאיכות נמוכה מלכתחילה הרי שתוחלת חייו תהיה קצרה במיוחד.

גם לשם החלפת תרמוסטט כדאי להזמין איש מקצוע אמין ומנוסה – נשמח להגיע אליכם ולהבטיח אספקת מים חמים בטמפרטורה המדויקת וללא הוצאות גבוהות מדי, לא על התיקון ולא על חשמל באופן כללי.