עבודות ביוב

מערכת הביוב היא אחד הפיתוחים היותר חשובים של המין האנושי, ובפאריז למשל ישנו אפילו מוזיאון לביוב המאפשר טיול בתעלות – אבל במהלך היומיום רוב בני האדם, באופן טבעי, מעדיפים להימנע מכל מגע איתו, ובפרט אם נוצרת בעיה כלשהי הגורמת לסתימה בביוב.

Day&Night מתמחים בכל סוגי התיקונים הקשורים לביובים: איתור תקלות בצנרת ביוב (לא משנה מאיזה חומר היא עשויה) בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם, שיפוץ או תיקון של בריכות ביוב וכן טיפול באחת הבעיות הנפוצות ביותר הקשורות לביוב – הוצאת שורשים.

שורשים בביוב

הביוב הוא סביבה אידיאלית לשורשים של עצים שונים: יש בו מים, מינרלים שונים ועוד חומרים מזינים שגורמים לכל שורש של עץ שמגיע לביוב לצמוח ולהתפתח בקצב מואץ – ולגרום לנזקים שונים, מסתימות ועד סדקים בצינורות ואפילו שברים של ממש.

יש המשתמשים בקוטלי עשבים מסוגים שונים כדי לפתור את בעיית השורשים בביוב. חשוב לדעת שראשית כל, במקרים רבים אותם חומרים כלל לא מצליחים לפגוע בשורשים ובוודאי שלא בכולם. שנית, גם כשהם מצליחים לפתור את הבעיה, מדובר בהקלה זמנית בלבד והשורשים ישובו לצמוח בביוב תוך זמן קצר, ובנוסף מדובר בחומרים המזיקים לסביבה ועלולים להיות מסוכנים גם לבני אדם.

על מנת להעלים שורשים בביוב בצורה יעילה ובטוחה צריך להזמין אינסטלטור מומחה בתחום זה, שיודע לאתר בדיוק רב את מיקום השורשים (לא תמיד הדבר ניכר לעין) ומצויד בכלים אפקטיביים ומתקדמים כדי לסלק את המפגע אחת ולתמיד ובכך להבטיח שהביוב ימלא את תפקידו ללא כל בעיה – או בקיצור לקרוא למומחים לשירותי ביוב ואינסטלציה.

צנרת ביוב וצילום קווי ביוב

כמובן שלא רק שורשי עצים עלולים לגרום לבעיות ביוב, אלא גם עלים וענפים הנושרים מהעצים וחודרים אל המערכת, ובמיוחד כשמכסה הבטון המשמש בדרך כלל למניעת תופעות אלה מתחיל להיסדק ולהתפורר. באופן דומה עלולים להגיע לביוב גם אבנים, חול, פסולת בניין ועוד דברים שמצטברים ובסופו של דבר מונעים מהביוב למלא את תפקידו החשוב.

גם חומרים בלתי מתכלים המגיעים אל הביוב דרך הצנרת – ובפרט טמפונים, פדים ומגבונים – גורמים לסתימות בביוב ומחייבים הזעקת אינסטלטור.
לפעמים קל לראות את מיקום הסתימה או הבעיה בצנרת. במקרים אחרים יש צורך בצילום צנרת ביוב. לרשות Day&Night עומד ציוד מהמשוכללים ביותר בתחום המבטיח איתור מהיר של כל תקלה בכל צנרת שהיא, בין אם היא מפלדה, בין אם היא מ- PVC, פיברגלס, גיבריט, פוליאתילן או כל חומר אחר. בזכות הציוד החדשני אין צורך לבצע חפירות ממושכות או לקדוח בבטון, וכל התהליך מהיר יותר ונקי יותר.
לאחר צילום הצנרת ואיתור מקור הבעיה, אנחנו מספקים ללקוח הצעת פיתרון מן היסוד ויעילה במיוחד – כשגם המחירים שלנו אטרקטיביים.

שיפוץ ותיקון בריכת ביוב

ישנם מקרים בהם הוצאת שורשים או פתיחת סתימות בצנרת הביוב אינן מספיקות ויש צורך בשיפוץ יסודי יותר של המערכת. בפרט מדובר בביובים ישנים שכבר בוצעו בהם עבודות ביוב למכביר אולם התשתית הישנה פשוט לא מסוגלת לעמוד בעומסים הקיימים כיום.

לדוגמה, במקרים רבים צנרת ביוב ישנה עשויה חרס או אזבסט, חומרים חזקים אך בלתי גמישים ועל כן תנודות קרקע טבעיות גרמו להם להיסדק או להישבר. בעבר שיפוץ קו ביוב שכזה היה פעולה מורכבת מאוד שדרשה זמן רב וגם עלתה בהתאם, מה גם שבזכות החוזק של האזבסט הביוב עדיין תפקד ברמה סבירה, אולם כיום הודות לטכנולוגיות מתקדמות ניתן לתקן או להחליף צנרת ביוב במהירות ובעלות לא גבוהה מדי.

במקרים אחרים נגרמים נזקים למכסי בטון, אפילו חדשים יחסית (למשל בגלל ביצוע עבודות הנדסיות בצורה לא זהירה), ובשל כך הביוב לא מכוסה היטב – דבר שעלול להוביל לסתימתו עקב חדירת חומרים שונים (אבנים, ענפים וכו'), להפיץ ריחות רעים מסביב ובמקרים מסוימים אף לגרום לנפילה של בני אדם, כך שחשוב מאוד לטפל בבעיה שכזו בהקדם, לפני שיהיה מאוחר מדי!

לעבודות ביוב התקשרו עכשיו 054-2340567