איתור נזילות מים, איתור נזילה

על נזילות מים – בין אם גלויות ובין אם סמויות אנחנו עלולים לשלם מחיר יקר, ולא רק בחשבון המים: רטיבות בקירות, ובפרט כזו ממושכת שאינה מטופלת כיאות מובילה לעובש, שכבר הוכח כמגביר את הסיכון להיווצרות מחלות חמורות ובפרט סוגים שונים של סרטן. בנוסף עלולות נזילות ליצור סדקים בקירות, לפגוע ברצפה ואף לסכן את יציבות המבנה כולו. חשוב במיוחד לדעת שבמקרים רבים נזילה "קטנה" היא סימן לבעיה גדולה שעלולה להתפתח במקרה של הזנחה, ושכל אינסטלטור נתקל באופן אישי בלא מעט סיפורים על רטיבות קלה שלא טופלה ובסופו של דבר גרמה להצפה של כל הבית ולנזקים בלתי הפיכים לרכוש ולמבנה.

עוד חשוב לדעת שכיום ישנו ציוד משוכלל במיוחד לאיתור נזילות המבטיח דיוק מרבי במציאת מקור הנזילה ואת היכולת לתקן את הדרוש תיקון במהירות וללא נזקים מיותרים לקירות. לנו ב- Day&Night יש לא רק את הציוד המתקדם ביותר אלא גם ניסיון של שנים רבות באיתור נזילות ותיקון מפגע קשה זה.

איתור נזילות במצלמה תרמית

נזילת מים עלולה להתרחש בשל מספר גורמים, שהעיקריים שבהם הם סדקים בצנרת המים או חיבורים רשלניים שנעשו בהם, אי תקינות צנרת ביוב כתוצאה משחיקה טבעית או שיפוץ לא זהיר, איטום לקוי בחדר אמבטיה וניקוז לא תקין בגג או במרפסת. בנוסף ישנם עוד שלל ליקויים או שברים במקום זה או אחר שעלולים לגרום להופעת מים במקומות בלתי רצויים.

במקרים רבים אין דרך לדעת ממראה עיניים בלבד מאין מגיעים המים ומהו מקור הנזילה, אבל הבשורות הטובות הן שכבר לא צריך לשבור קירות וליצור מהומה ולכלוך – מצלמה תרמית מאפשרת זיהוי מדויק להפליא של המקום ממנו נובעת הנזילה, וכמובן שגם התיקון יכול להיות ממוקד וכרוך בהרבה פחות בלגאן.
איתור נזילות במצלמה תרמית מומלץ לבצע לא רק כשיש נזילה אלא גם לפני קניית נכס, ובפרט כשמדובר בדירה ישנה, שמן הסתם הצינורות שבקירות ושאר התשתיות סובלים משחיקה.

איתור נזילות ללא נזק לקירות

כאמור, מצלמה תרמית מאפשרת איתור נזילות ללא נזק לקירות אבל חשוב לא פחות גם לבחור באינסטלטור שבאמת מפיק את מלוא התועלת מהציוד מה גם שאיתור הנזילה הוא כמובן רק השלב הראשון בפעילות האינסטלטור, ורצוי שגם התיקון יתבצע עם מינימום נזק לקירות… המוני הלקוחות המרוצים שלנו הם ההוכחה הטובה ביותר לאיכות העבודה שלנו, בתיקון נזקי נזילות ובכלל, ולניקיון שאנחנו משאירים בסופה.

נזילה באסלה

גם האסלות האיכותיות ביותר, העשויות מחומרים עמידים במיוחד, עלולות לנזול וכמובן שאסלות פחות מושקעות מועדות יותר לפורענות.
בחלק מהמקרים התיקון שנדרש הוא פשוט, קל, מהיר וזול, כשכל מה שצריך הוא לבצע איטום מחודש של האסלה עם הרצפה, וזאת באמצעות סיליקון. בחלק מהמקרים צריך קודם לכן לפנות את שכבת הסיליקון הקיימת, שכבר נשחקה. בעבר היה נהוג להשתמש גם בבטון כדי למנוע נזילה באסלה אולם שיטה זו אינה מומלצת שכן במקרים רבים היא גורמת לסדקים באסלה עצמה (עקב ההבדלים בין החומר ממנו היא עשויה לבין הבטון).

נזילה בניאגרה

בעיה אחרת העלולה לגרום לרטיבות בשירותים או אף להצפה בלתי נעימה היא נזילה בניאגרה. כשיש נזילה בניאגרה, חשוב מאוד לתקן אותה בהקדם, גם בגלל בזבוז המים המשמעותי שהיא גורמת (ובמיוחד לנוכח מחירי המים הגבוהים בימינו), גם בשל הריחות הלא נעימים שעלולים להיווצר בשירותים והתחושה הלא נוחה בעת השימוש בהם, וגם בגלל שהדבר עלול להתפתח לכדי בעיה גדולה עוד יותר.

ישנן מספר סוגי ניאגרות, ובכל אחד מהם הטיפול שונה. אנחנו ב- Day&Night מטפלים בהצלחה בנזילה בניאגרה מפלסטיק, נזילה מניאגרת חרס (מונובלוק) וכן מניאגרות סמויות.

נזילת מים היא צרה צרורה, וחשוב מאוד לטפל בה באופן מיידי ומקצועי! המומחים שלנו יגיעו אליכם במהירות, ועם ציוד מתקדם המבטיח איתור מדויק של נזילות ללא כל נזק לקירות. מטפלים ביסודיות ובצורה נקייה גם בנזילות באסלות וניאגרות.