פתיחת סתימות, פתיחת סתימה

פתיחת סתימות היא השירות הנפוץ ביותר שמעניקים אינסטלטורים ותחום בו יש לנו ניסיון ומיומנות גבוהה במיוחד.
כולנו מכירים את המצב שבו המים יורדים לאט באמבטיה או במקלחת ומתחילים לבעבע מחורי הביוב תוך שהם מפיצים לכלוך וריח רע, את המצב שבו המים נשארים לעמוד בכיור המטבח, את ההצפות שנגרמות בשירותים בגלל סתימה ובעצם כל אחד מהצינורות המובילים נוזלים מהבית עלול להיסתם.

כל סתימה כזו יוצרת מצוקה אמיתית ואנחנו ב- Day&Night מבינים את זה – ולכן מקפידים להגיע במהירות ולעמוד בהבטחות שלנו, כדי שהמטבח/ אמבטיה/ שירותים שלכם יחזרו לתפקד ללא בעיות ואתם שוב תיהנו מאיכות חיים.

פתיחת סתימה בכיור

סתימות בכיור נגרמות בעיקר משאריות מזון שהגיעו לצינורות, מתכנון לקוי של קו הצנרת ומהתיישנותם של צינורות המטבח.
לפעמים פתיחת הסיפון (החלק של הצנרת שמתחת לכיור) וניקיונו מספיקה כדי לשחרר את הסתימה, אולם במקרים רבים יש לקרוא לאינסטלטור – אנחנו ב- Day&Night זמינים עבורכם מסביב לשעון וגם בשבתות ובחגים, ומגיעים תמיד עם חיוך על הפנים.

פתיחת סתימה במקלחת/ אמבטיה

סתימות באמבטיה נגרמות בעיקר משערות שהצטברו בצנרת, מהתיישנותה או כתוצאה ממשקעים שונים שהשאירו בה חומרי ניקוי.
ישנם מקרים בהם מקום הסתימה ניתן לגילוי בקלות ופתיחתה מהירה, אולם ישנם גם מקרים בהם נדרש ציוד ייחודי ובעיקר ניסיון רב כדי לאתר את המקור לבעיה – ולנו יש את שני אלה כך שגם בעיות סבוכות באות על פתרונן חיש קל.

שחרור סתימה באסלה

שחרור סתימה באסלה היא חוויה שרוב בני האדם מעדיפים להימנע ממנה – ובצדק. אמנם ניתן בחלק מהמקרים לפתוח סתימה עם פומפה או ספירלה מתכתית, אולם תמיד ישנה גם סכנת הצפה, וכשמדובר בשירותים, הם עלולים להתמלא בחומרים בלתי נעימים במיוחד…
גם אינסטלטורים, יש להודות, לא מתלהבים לפתוח סתימות בשירותים אבל אחרי כל כך הרבה שנים במקצוע אנחנו כבר ראינו הכל ולא מתרגשים מכלום.

פתיחת סתימות בביוב ובבריכות ביוב

אם סתימות בצנרת הביתית אפשר לפתור לעיתים גם ללא אינסטלטור, כשמדובר בסתימה בביוב או בבריכת ביוב מומלץ בחום לא להתעסק איתן אלא להזעיק מייד איש מקצוע בעל ניסיון וידע בפתיחת סתימות שכאלה.
הסיבה לכך היא שבורות ביוב ובריכות ביוב עלולים להיות מלאים בגזים רעילים וכל טיפול בלתי מיומן בהם עלול לגרום לאסון של ממש – תנו לנו להחזיר את הביוב שלכם לתפקוד תקין ומלא!

איך לשמור על הצנרת ולהימנע מקריאה לאינסטלטור?

כמו בהרבה בעיות אחרות, הדרך הטובה ביותר להימנע מהבעיה היא לדאוג שהיא לא תיווצר מלכתחילה.

  • על מנת שלא תתרחש סתימה בכיור המטבח הקפידו לפנות שאריות מזון לפח לפני שאתם שוטפים כלים, ובנוסף השתמשו במסננת שתמנע משאריות סוררות לסתום את הצינורות. חשוב לוודא שהמסננת מתאימה בדיוק לחור בכיור, שהיא יציבה ולא זזה ושהיא עשויה מחומר איכותי.
  • סתימות בשירותים נגרמות במקרים רבים בגלל השלכת חומרים שאינם מתכלים כמו מגבונים לחים, טמפונים, פדים וכו'. השלכת כל אלה לפח ולא לאסלה תפחית משמעותית את הסיכון כי תיווצר סתימה בלתי נעימה.
  • השיער שנושר מאיתנו בזמן שאנחנו מתרחצים עלול לסתום את הצינורות באמבטיה או במקלחת, וכדאי לדאוג שהוא לא יגיע אל הצינורות.

אם בכל זאת יש סתימה תוכלו לנסות לפתוח אותה בכוחות עצמכם, גם בלי אינסטלטור: ראשית ישנה הפומפה הוותיקה והטובה. אם היא לא עוזרת, ישנם חומרים כימיים המיועדים לכך – אולם חשוב לזכור שמדובר בחומרים מסוכנים ועל כן הקפידו להשתמש בהם בהתאם להנחיות הכתובות עליהם ובפרט למלא אחרי כל כללי הזהירות. עוד כדאי לקחת בחשבון שלפעמים חומרים אלה בעצמם גורמים לסתימות שכן הם עלולים ליצור משקעים בתוך הצינורות.

דרך אחרת לפתוח סתימה היא על ידי שפיכת חצי כוס אבקת סודה לשתייה + חצי כוס חומץ, ולאחר כרבע שעה הזרמת שני ליטר מים רותחים אל הכיור. שימו לב – אסור בשום פנים ואופן להשתמש בשיטה זו אם השתמשתם קודם לכן בתכשיר לפתיחת סתימות מכל סוג שהוא, הדבר עלול ליצור ריאקציה מסוכנת!

בכל מקרה, חשוב לדעת שגם שמירה על הצנרת והקפדה על הכללים הנ"ל לא מבטיחה ב-100% שלא תיווצר סתימה. סתימה יכולה להיווצר בגלל תכנון לקוי ושיפועים לא נכונים של הצנרת, כתוצאה מבלאי טבעי בעקבות שימוש ממושך ובעיקר בגלל שסידן ומינרלים אחרים שנמצאים במים נדבקים לדפנות הצינורות עד שהם מסתיידים, או בגלל סיבות אחרת שגם הן כלל לא תלויות בנו כמו שורשי עצים שחודרים לביוב וכו'.
עבור המקרים האלה אנחנו כאן בשבילכם! חייגו עכשיו: 054-2340567