ניקוי והתקנה של בורות להפרדת שומנים

התקנה של בורות להפרדת שומנים היא אחת מהדרישות הבסיסיות מכל מסעדה, מטבח מוסדי או מפעל המייצר בין שאר השפכים גם שומנים. תפקידם של הבורות – שאגב, לא בהכרח נראים כמו בור במובנו הרגיל אלא עשויים להיות פשוט מיכל גדול – הוא להפריד את השומן מהמים, כך שלמערכת הביוב יזרמו אך ורק מים ואילו השומנים יסולקו בנפרד.

חשיבותם של הבורות להפרדת שומנים גדולה, שכן אם השפכים של המסעדות, המטבחים הגדולים והמפעלים השונים יזרמו ישירות לביוב הם יובילו לסתימתו עקב הכמות הגדולה של השומנים, ורק הפרדתם מהמים מאפשרת תפקוד תקין של מערכת הביוב. על מנת להבטיח זאת חשוב מאוד גם לנקות את הבורות להפרדת שומנים בתדירות נאותה, ובעצם לאפשר להם למלא את תפקידם הכאמור חשוב עד מאוד.

התקנת בור הפרדת שומן

התקנה של בור להפרדת שומן מתחילה קודם כל בזיהוי הצרכים המדויקים של הלקוח, ובפרט גודל הבור, מיקומו המדויק ובמידת הצורך גם הסדרת הנושא מול הרשות המקומית ורשויות איכות הסביבה הרלוונטיות.

בפרט ישנה חשיבות למציאת הגודל האופטימלי של בורות שומן שכן בור גדול מדי הוא לא רק יקר יתר על המידה ושלא לצורך אלא שהוא גם תופס מקום רב מדי, ואילו בור קטן לא יוכל להכיל את כל השפכים המוזרמים אליו באופן שוטף ויחייב ניקוי לעיתים תכופות מדי.

השלב השני הוא התקנה מקצועית, כך שהשומן אכן יופרד מהמים וכן יישמר בתוך הבור ולא יחלחל אל הביוב או יזהם את הסביבה – חשוב מאוד לבחור מתקין מקצועי בעל ניסיון בהתקנת בורות להפרדת שומנים.

שאיבת בורות להפרדת שומנים וניקויים

באופן טבעי, אין די בהתקנת בורות להפרדת שומנים אלא יש גם לנקותם בתדירות נאותה ולשאוב מהם את השומנים שהצטברו בהם.

גם פעולה זו חובה לבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומוסמכים, שכן טיפול לא נכון בשפכים מסוג זה עלול להזיק הן למי שמטפל בהם והן לסביבה, ובנוסף, נדרש ציוד מתאים לשאיבת השומן.

בכל פעם שמבצעים שאיבה של השומנים חשוב מאוד ללוות אותה בניקוי יסודי של הבור, לרוב בעזרת לחץ מים חזק במיוחד.

טיפול מקצועי באופן שוטף בבורות הפרדת שומנים מאריך את חייהם ומבטיח כי לביוב יזרמו אך ורק מים, ובכך נמנעות הצפות שגורמות לא רק לעוגמת נפש אלא גם מחייבות הוצאות כספיות גבוהות שאינן מחויבות המציאות.