הוספת נקודות מים

כל בית מצויד במגוון ברזים לשימושים השונים, ובהתאם הצנרת הביתית מסתעפת לאורכו ולרוחבו – אבל ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו זקוקים לברז נוסף או לחיבור לצנרת ובמקרים אלה יש צורך להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מוסמך המיומן בהוספת נקודות מים.

מתי צריך להוסיף נקודת מים?

דוגמה אחת לצורך להוסיף נקודת מים היא כשרוצים להפוך מרפסת לגן מלבלב ופורח ולשם כך מתקינים בו טפטפות, אותן כמובן יש לחבר לצנרת. דוגמה אחרת היא רכישת מקרר מדגם מתקדם הזקוק לחיבור לצנרת המים (שכן יש בו בר מים), או התקנת מדיח כלים שגם אותו יש לחבר לצנרת.

מקרים אחרים, מורכבים יותר, הם הפיכת חלק מהבית ליחידת דיור נפרדת שבאופן טבעי יש לכלול בה גם שירותים ואפילו מקלחון או אמבטיה – שכולם כמובן חייבים נקודות מים לשם פעילותם השוטפת.

עלות הוספת נקודת מים

המחיר של הוספת נקודות מים משתנה ממקרה למקרה, כשהמרכיבים העיקריים לפיהם נקבעת העלות הסופית הם אורך הצנרת הנדרשת עבור הנקודה החדשה (הסטנדרט הוא עד 2 מ', ובמידה ונדרשת צנרת ארוכה יותר באופן טבעי המחיר גבוה יותר) ואופי הצנרת: צנרת גלויה היא בדרך כלל הזולה ביותר, ואילו צנרת המוטמנת בתוך קירות או מתחת למרצפות הינה יקרה יותר – ההפרש במחיר הוא בהתאם לתנאי השטח הספציפיים בהם מתקינים את נקודת המים הנוספת.

באופן כללי מדובר בסדר גודל של כמה מאות שקלים, כשעבודות מסובכות הכוללות פירוק רצפות והרכבתן בחזרה עשויות לעלות כ- 1,500 ₪.

האם ניתן להוסיף נקודות מים ללא עזרת אינסטלטור?

אפשר לנסות לחסוך את עלות עבודתו של האינסטלטור ולהוסיף נקודות מים בכוחות עצמכם – אולם קחו בחשבון שמדובר במלאכה מורכבת יחסית, ובפרט כזו הדורשת לא מעט קידוחים שעלולים לגרום נזק לתשתיות השונות של הבית, כך שההמלצה היא לבצע הוספת נקודות מים אך ורק בעזרת איש מקצוע מנוסה ומיומן.