הגברת לחץ מים

לחץ מים נמוך – כלומר זרם חלש ומהוסס של מים, בין אם קרים ובין אם חמים – הוא אולי לא בעיה אקוטית ומן הסתם אנחנו יכולים לחיות עם מצב שכזה לאורך שנים רבות, אבל למי שרוצה ליהנות מאיכות חיים אמיתית מומלץ לפנות לחברת אינסטלציה בעלת מומחיות וניסיון בהגברת לחץ מים וליהנות ממקלחת מפנקת באמת, זרם מים חזק דיו כדי לשטוף את הכלים כמו שצריך ולחץ מים תקין בכל הברזים בבית.

הסיבות ללחץ מים נמוך

ישנן 3 סיבות עיקריות ללחץ מים נמוך אצלכם בבית: לחץ מים נמוך בכל הסביבה כתוצאה מצנרת עירונית לא מספיק איכותית, צנרת ישנה שכבר מתחילה להיסתם ועל כן זרם המים העובר בה הולך ונחלש ומיקום בקומה עליונה בבניינים שבהם אין מיכלי מים על הגג ועל כן המים צריכים "לטפס" לגובה רב ופשוט "מתעייפים" בדרך.

באופן טבעי השלב הראשון בהגברת לחץ מים בדירה כזו או אחרת הוא זיהוי הסיבה ללחץ הנמוך, שכן אופן הטיפול בלחץ נמוך כתוצאה מצנרת סתומה שונה כמובן מהפיתרון הנכון במקרים שבהם צריך לעזור למים להגיע לקומות העליונות.

מעקף חיצוני

במידה והאינסטלטור מאבחן כי הבעיה היא צנרת ישנה וסתומה – וזאת לאחר שמדד את הלחץ ביציאה מהשעון (או ביציאה מהדוד כשהמטרה היא הגברת לחץ מים חמים) – ישנן מספר אפשרויות להגביר את לחץ המים בדירה, כשבמקרים רבים ניתן פשוט לבצע מעקף: הנחת קטע צינור שעוקף את החלק הסתום בצנרת הקיימת, ומאפשר זרימה חזקה של מים. היתרון הגדול של דרך זו הוא היעדר הצורך בשבירת מרצפות ובאופן כללי זהו פיתרון אלגנטי ואפקטיבי.

סוגי משאבות להגברת לחץ מים

במקרים אחרים הפיתרון הוא משאבה, המאפשרת למים לנוע בעוצמה רבה יותר אל הברזים השונים בבית.

ישנם מספר סוגים של משאבות, ואינסטלטור מיומן ומהימן יודע להתאים לכל לקוח ולכל מקרה את המשאבה האופטימלית עבורו.

שיטה אחת נקראת הידרופור והיא מבוססת על זיהוי הלחץ במיכל המים. ברגע שבבניין רב קומות מתבצע בו זמנית שימוש נרחב במים בדירות רבות, המשאבה נכנסת לפעולה ומבטיחה זרם מים אחיד וחזק בכל הברזים בבניין.

סוג אחר של משאבות הוא זה שמותקן בו בקר אלקטרוני (במקום מד הלחץ). הבקר אחראי על המשאבה ו"מחליט" מתי היא פועלת ומתי היא חדלה מלפעול, כך שבכל רגע נתון לחץ המים בכל הברזים יהיה מספק.

אפשרויות נוספות הן מערכת הכוללת משאבה בודדת ומשנה תדרים, מתקן המורכב משתי משאבות נירוסטה אנכיות, ועוד ועוד.

בכל מקרה כדאי לוודא שהמערכת שמבטיחה לח ץ מים גבוה כוללת גם משככי רעשים, וזאת על מנת למנוע מצב שבו אתם נהנים מזרם חזק – אבל במקביל השקט נעלם מחייכם…