שיפוץ ותיקון בריכת ביוב

בריכת ביוב אמורה למלא את ייעודה לאורך שנים רבות רבות, ואכן ברוב המקרים היא עושה זאת, אולם באופן טבעי תיתכנה תקלות שונות המחייבות שיפוץ ותיקון. כשזה המצב, חשוב מאוד לפנות לאינסטלטור מיומן ובעל ניסיון בשיפוץ בריכות ביוב, שכן מדובר בעבודה הדורשת מקצועיות גבוהה במיוחד.

מתי נדרש שיפוץ בריכת ביוב?

ישנם מספר תרחישים המובילים לצורך בתיקון בריכת ביוב:

  • חדירת שורשים לביוב – שורשי עצים שונים אוהבים מאוד בריכות ביוב, שמטבען יש בהם הן מים והן שפע מינרלים. חדירה מסיבית של שורשים, התרבותם והתרחבותם עלולה להוביל לסדקים בבריכה או אף לשברים.
  • התיישנות הבטון – בטון הוא אמנם חומר חזק מאוד, אולם גם הוא מתיישן עם השנים ועלול להיאכל, להיסדק ואף להתפורר. מקרים אלה מחייבים כמובן תיקון או חידוש של בריכת הביוב.
  • סתימה – סתימה שלא טופלה מהר מספיק מובילה להצטברות כמות רבה של מים בתוך בריכת הביוב, והמים הרבים מפעילים באופן טבעי לחץ ניכר, גבוה בהרבה מזה הרגיל, על התשתית וכתוצאה מכך זו עלולה להיסדק או להישבר והתוצאה: צורך בשכירת שירותיו של אינסטלטור שיבצע שיפוץ יסודי.
  • תזוזת אדמה – הקרקע אמנם נראית לנו יציבה אולם כידוע מעת לעת מתרחשות רעידות אדמה, כולל כאלה שכלל איננו מרגישים, אולם גם הן גורמות לתנודות קרקע ולהפעלת כוח רב על בריכת הביוב. ככל שבריכת הביוב ישנה יותר, כך קשה לה לעמוד בפני כוחות אלה ולעיתים אין מנוס משיפוץ וחידוש.

איך להימנע מהצורך בשיפוץ בריכות ביוב?

תחזוקה שוטפת ברמה נאותה מקטינה מאוד את הסיכון כי בריכת הביוב. לשם כך יש להימנע למשל מהשלכת חומרים בלתי מתכלים לאסלה שכן אלה עלולים לסתום את בריכת הביוב, לבצע טיפולים תקופתיים הכוללים הוצאת שורשים מביוב וכמובן לטפל במהירות ובמקצועיות בכל סתימה אם מתרחשת כזו. גם שטיפת קווי ביוב בתדירות נאותה מסייעת בשמירה על בריכת הביוב.

התנהלות אחראית זו תבטיח כי שיפוץ ותיקון בריכת ביוב יידרש רק לאחר שנים רבות, אם כי אינה מונעת את הצורך בכך שכן אין לנו כמובן שליטה על תנודות קרקע ואין בכוחנו למנוע את התיישנות החומרים מהם נבנתה בריכת הביוב.

הטכנולוגיה לעזרת חידוש הביוב

תיקון בריכת ביוב נראה לרובנו כפרויקט מורכב מאוד, יקר להחריד וכזה שיוצר לא מעט בלגאן ואולי אף מפגעים סביבתיים במהלך השיפוץ, אולם כדאי לדעת שבימינו ישנן טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות המאפשרות הן זיהוי המקומות המדויקים בהם יש צורך בתיקון, וכן איזה תיקון בדיוק נדרש, וזאת ללא חפירות מסובכות ויקרות.

בנוסף מאפשרת הטכנולוגיה לבצע את השיפוץ עצמו במהירות יחסית ועם מינימום הפרעה לשגרת החיים – כמובן בתנאי שנעזרים בשירותיו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה.